Historie

OD VYSOKÉ ŠKOLY K FINOX

vse_01

-

Petr Klatovský (zakladatel FINOX) začal studovat na Vysoké škole ekonomické v Praze (obor podniková ekonomika a management) s představou budoucí práce v bance nebo nějaké větší známé společnosti.
V roce 2008 ho kamarád pozval na pohovor do společnosti Partners For Life Planning s tím, že otevírají nové kanceláře na Václavském náměstí, zda by nechtěl při škole sbírat praxi z oblasti finančnictví.

Úvodní seznámení s firmou bylo zajímavé a zejména myšlenka finančního poradenství jako kvalitní a potřebné služby pro široké spektrum lidí mě zaujala! Zásadní pro mě byl navíc ten fakt, že budu klientům porovnávat ceny a podmínky navzájem si konkurujících bank a pojišťoven a tím jim opravdu pomůžu a ušetřím peníze. Původní vize práce pro banku (nebo nějakou velikou firmu) byla rázem pryč! Od té chvíle stojím na straně klientů, podnikám a buduji své vlastní dobré jméno.Petr Klatovský
-

A TAK TO VŠE ZAČALO

Zprvu jsem absolvoval mnoho firemních seminářů, školení a workshopů. Postupem času jsem však stále více upřednostňoval samostudium a pátral po nových informacích, vložil do všeho kus svého já. To mě hodně posunulo…Petr Klatovský

Během chvíle zjistil, že tato služba je potřebná. Mnoho lidí má bohužel nekvalitně nastavené smlouvy a nebo platí zbytečně vysoké poplatky. Dokonce řešil i situace, kdy byl klient záměrně uveden v omyl a přišel o nemalé peníze. To vše ho bavilo a baví i dnes. Rady a tipy dále předává začínajícím poradcům, ale i zkušeným manažerům.

-

ZÁSADNÍM ZLOMEM BYL ROK 2013

stop_ruka

Vedení společnosti přišlo s novou mandátní smlouvou, kterou jsem si na rozdíl od většiny ostatních poradců a manažerů pečlivě pročetl a hlavně zvážil pro a proti zejména s výhledem do budoucna. Začal jsem pátrat, zda je možné v tomto oboru podnikat i jiným způsobem, který bude ve finále pro mě i mé klienty výhodnější…Petr Klatovský

Proč společnost najednou zavedla statisícové pokuty v případě odchodu ke konkurenci nebo založení vlastní firmy (maskované jako poplatky za poskytnuté vzdělání)? Opravdu je možné jinde podnikat bez konkurenčních doložek, tlaků, obhajování pozic a s dvojnásobným finančním ohodnocením? Proč je ve vzduchu cítit napětí a obavy z budoucího vývoje?

-

NOVÁ CESTA
future-

Zanedlouho odeslal Petr Klatovský výpověď a navázal spolupráci s tzv. poolovou (servisní) společností. Hlavním cílem společnosti tohoto typu je poskytovat prvotřídní servis profesionálním poradcům a menším poradenským firmám v oblasti klientské práce. Ta je zde jednoznačně na prvním místě, hromadná lanaření nezkušených lidí na vidinu pohádkových příjmů a snadné práce mají červenou! Každou chvíli se opakující motivační a tleskací akce stejně tak!

Poradenská práce je nadstandardně ohodnocená, nesmyslný počet manažerů a ředitelů (mezi které se dělí příchozí provize) zde nečekejte. Nesmyslné pokuty, konkurenční doložky, tlaky na obhajování pozic a sbírání bodů do kariéry už je naštěstí minulostí :-). Servisní společnost se pochopitelně ani netlačí mezi klienty, naopak apeluje, aby každý poradce a poradenská firma vytvářeli své vlastní dobré jméno a značku.

V červnu 2016 konečně uzrál čas a po pečlivých úvahách vzniká značka FINOX.

Jsem přesvědčený, že tímto směrem se bude finanční poradenství ubírat i v dalších letech a výše uvedené jednoznačně přispívá ke zkvalitnění služby pro klienty!Petr Klatovský
VĚŘÍME, ŽE KVALITU NAŠICH SLUŽEB A PŘÍJEMNÉ JEDNÁNÍ OCENÍTE!
podpis-